Zamestnanec

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Východná múdrosť dvoma slovami

NEROBIŤ - MEDITOVAŤ.
Alebo - Prečo sa budhizmu v Košiciach nedarí? - Lebo sa presadzuje ako činnosť popri zamestnaní. Človeku čo má prácu, pridajú ešte prácu meditačnú. Ostáva iba slabé lákadlo úniku do kláštora v Kórei, ale to stojí peniaze. Čo sa týka košických budhistov, najosvietenejší je ten, ktorý má najľahšiu prácu, potom hneď tí, čo sú nezamestaní. Ostatí počas meditácie márne premáhajú kyslosť svojej tváre, bude to s nimi len horšie pri ich ťažkom zamestnaní a starostlivosti o rodinu.
Je smiešne tvrdiť, že meditovať možno stále, aj popri práci, že vlastne práca môže byť meditáciou.
Kláštor = možnosť pre chudobného človeka vymeniť nutnosť pracovať za nutnosť žiť iba veľmi jednoducho a nebyť pritom označený ako nezamestnaný darmožráč a bezdomovec na pokraji existenčných istôt.

či pracovať alebo nepracovať | stály odkaz

Komentáre

  1. Niečo na tom bude
    Budha svojím stúpencom odporúčal živiť sa žobraním. Aspoň tak som sa dopočul voľakde v televízii v dajakom dokumentárnom filme (ak ma pamäť neklame).
    publikované: | autor: robentin (e-mail, web, autorizovaný)
  2. aj ja som volaco take pocul...
    ... a myslim, ze ani neslo o zobranie penazi, ale iba o trochu ryze do misky.
    publikované: | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014